Animal Friendly Fest jest imprezą kładącą duży nacisk na promowanie idei praw zwierząt i wyzwolenia zwierząt oraz promocję diety wegańskiej i wegetariańskiej. Te idee były zawsze istotne w scenie Hardcore / Punk, a szczególnie w czasach jej rozkwitu w latach 90. Takie elementy jak aktywny udział w kampaniach przeciwko wiwisekcji czy przemysłowi futrzarskiemu, bojkot koncernów wykorzystujących zwierzęta, dieta bez okrucieństwa czy nawet dostępność wegańskiego/wegetariańskiego jedzenia na koncertach stały się normą. Środowiska aktywistów praw zwierząt i środowiska punk / hardcore czy straight edge przenikały się wzajemnie i były ze sobą ściśle związane.

Tym festiwalem chcielibyśmy powrócić do tradycji pro-animalistycznych i pro-wegetariańskich eventów. Podczas festiwalu wystąpią zespoły w 100% wegańskie/wegetariańskie, a podczas niego dostępnę będą stanowiska grup praw zwierząt oraz tanie i smaczne wegańskie jedzenie.

Wystąpią:

CYMEON X (Poznań)
Legendarna formacja Straight Edge Hardcore. Zespół działał w pierwszej połowie lat 90. i powrócił w 2011. Po ponad dwudziestu latach od założenia zespołu, ekipa kontynuuje ze swoim dynamicznym i żywiołowym old school hardcore z pozytywnym przekazem. Tak jak wówczas, tak i teraz zespół konsekwentnie promuje idee Vege Edge. Podczas festiwalu premiera nowej płyty „Animal friendly” oraz split ep z Regres w Refuse Records.

GOVERNMENT FLU (Warszawa)
Zespół który pokazał światu, że współczesny PLHC to jest jakość z którą trzeba się liczyć. Zdołali zyskać szacunek zarówno u siebie na podwórku, jak i na obcych rewirach – czego najlepszym przykładem odbyta w kwietniu tego roku trasa po Usa. GF to tętniący dynamiką, szybki i agresywny 80s hardcore. Brzmienie doprowadza do skoku adrenaliny, balansującego na krawędzi bezpieczeństwa. Ich nowe wydawnictwa to „Tension” 12″ (Refuse) i „Still no justice” 7″ (Anger Battery).

ICON OF EVIL (Wrocław)
Brutalny death metal stench punk. Wolne i ciężkie riffy dla fanów Bolt Thrower. Członkowie Infekcja, Evil, Poltergeist. Ich ostatnia płyta to „Syfilis Mentalis” LP w Trującej Fali.

IRON TO GOLD (Warszawa)
Skondensowana treść, zwarte kawałki, silny przekaz, mocne riffy i spójna forma. Wszystko osadzone tu i teraz. Fani Judge i Cro-Mags – orient! Vegan Straight Edge! Najnowszy EP „In the zone” ukazał się w Anger Battery Records (UK).

THE LOWEST (Warszawa)
Mrok, ciężar, klimat, depresja, wkurwienie, energia, walec, emocje, wigor… Masa znakomitych koncertów, tysiące przejechanych przez całą Europę kilometrów. Energia i żywotność tej kapeli jest zadziwiająca. Znakomity nowoczesny hardcore. Ich najnowszy materiał to „Divided” 12″ (Pasażer/Demons Run Amok).

NINE ELEVEN (Le Mans, Francja)
Jeden z najaktywniejszych zespołów HC z Francji. Mocny, współczesny HC w klimatach Catharsis, Tragedy, Give Up The Ghost, Neurosis, Isis, Mogwai, Godspeed you black emperor, etc.

THUGxLIFE (Poznań)
Straight Edge Hardcore. Szybkie, krótkie, zwarte numery uderzają cios za ciosem. Ich drugi 7″ „Jungle law” ukazał się w Refuse Records.

HEATSEEKER (Warszawa)
Szybkie i celne strzały z wolniejszymi momentami na zmianę magazynka. Jeśli lubisz hardcore z bostońskim vibe’m, to bądź na sali podczas ich występu. Wcześniej widziano ich w BURST IN, KNIFE IN THE LEG, DOUBLE VISION, X’S ALWAYS WIN czy xREASONx. Ich debiut „Desolation” 7″ ukazał się w Elephant Skin Records.

Przed koncertem wykład:
„Otwarte klatki, otwarte oczy – śledztwa na fermach przemysłowych jako ważne narzędzie walki o prawa zwierząt” Dobrusia Karbowiak – Otwarte Klatki (ok. 30 min).

Podczas festiwalu obecne będą stanowiska grup praw zwierząt:
Otwarte Klatki: http://www.otwarteklatki.pl/
Viva!: http://www.viva.org.pl/
A także dystrybucje i wydawnictwa Hardcore Punk:
Refuse Records: www.refusemusic.net www.refuserecords.prv.pl

29.11.2014 WARSZAWA
ADA, ul. Puławska 37
Wstęp: 20.00, Godz. 18:00