Koncert muzyki improwizowanej na głosy, saksofony, przedmioty i dzwięki przestrzeni Ady składający się z trzech części: duetu PAELI****ZUN – Antonina Nowacka/Piotr Dąbrowski, tercetu Antonina Nowacka/Marcin Gokieli/Piotr Dąbrowski oraz kwintetu Antonina Nowacka/Ray Dickaty/Marcin Gokieli/ Bartosz Tkacz/Piotr Dąbrowski, czas ok. 60 min.

Piotr Dąbrowski – głos, przedmioty, poezje;
Ray Dickaty – sax;
Marcin Gokieli – głos;
Antonina Nowacka – głos;
Bartosz Tkacz – sax;

PIOTR DĄBROWSKI – Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką. Wpółpracuje z wieloma muzykami z Warszawy i Trójmiasta. Gra sonorystyczne programy solowe na perkusję.

RAY DICKATY – muzyk, saksofonista.
Ma w dorobku ponad 60 nagrań z różnymi składami. Brał udział w licznych trasach koncertowych i występował w programach telewizyjnych i radiowych na całym świecie.

Jako członek Spiritualized był odpowiedzialny za aranżację sekcji dętej. Grał na albumie Dr Johna „Anutha Zone” oraz na płytach Spiritualized „Live at the Albert Hall”, „Let it Come Down” i „Amazing Grace”. Jako członek zespołu Moonshake należącego do wytwórni Too Pure wydał dwie płyty oraz grał razem ze Stereolab i Cornershop oraz występował wspólnie z PJ Harvey.

Ze swoim zespołem Solar Fire Trio, grającym free jazz noise, nagrał trzy szlagierowe albumy i odbył trasę, supportując Juliana Cope’a.

Ponadto, nagrywał i wystepował m.in. z takimi wykonawcami jak: Moose, Lush, Durutti Column, AMP, The Duke Spirit, Six by Seven, Damo Suzuki, Slipstream, Thighpaulsandra, Soulsavers (Mark Lanegan), Sonic Youth, Suicide,

Super Numeri, John Moores Revolution 9, Michael J Sheehey i The Flowers of Hell.

Współpracował z Eddie’m Prevostem, założycielem legendarnego AMM, a także grał z takimi improwizatorami jak: Philip Marks, Chris Corsano, Brigitte Kuepper, John Butcher, Lol Coxhill, Carlos Zingaro, John Edwards, Martin Kuchen, Jeffery Morgan, Evan Parker i wielu innych.

Obecnie mieszka w Warszawie i jest aktywnym przedstawicielem polskiej improwizowanej sceny muzycznej. Jest dyrygentem Warsaw Improviser Orchestra, dyrektorem muzycznym Spacefest Festival w Gdańsku. Oprócz Infant Joy Quintet tworzy takie zespoły jak: Kom Trio, Osaka Vacuum, DCD Trio, Organic Panic, Pulsarus, Noise of Wings.

Współpracuje z takimi muzykami jak: Maciej Bielawski, Mikołaj Palosz, Paweł Szpura, Patryk Zakrocki, Hubert Zemler, Rafał Mazur, Michał Dymny, Tomek Chołoniewski, Dominik Strycharskim, Wojtek Kwapisiński, Jerzy Mazzol, Maciej Trifonidis.

www.raydickaty.com
http://raydickaty.bandcamp.com/

MARCIN GOKIELIi – wokalista, autor tekstów, teoretyk. Stara się pisać teksty w taki sposób, by pozostawiały one wiele miejsca na interakcję z muzyką i dawały dużo możliwości do improwizacji. Wierzy święcie, że nie ma lepszych multimediów niż dźwięk + słowo albo słowo i obrazek, i że głos człowieka dotrze do człowieka. Oczywiście, w praktyce różnie z tym bywa. Współpracował, współpracuje i pewnie będzie współpracować z takimi muzykami, jak Norbert Kubacz, Mikołaj Biberstein, Raphael Rogiński, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, czy Daniel Pigoński. Ostatnio współtworzy wraz z Rafaelą Dražic projekt design-tekst A Book for Two. Ma nadzieję, że wszystko będzie bardzo dobrze.

ANTONINA NOWACKA – artystka wizualna, wokalistka. Interesuje się wykorzystywaniem głosu jako instrumentu oraz alternatywnymi stanami świadomości, co stara się łączyć w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Inspiracje czerpie z muzyki sakralnej, z ducha, z doświadczeń psychodelicznych. Współtworzy kolektyw audiowizualny WIDT.

BARTOSZ TKACZ – muzyk, saksofonista.
Grał w FreeMusicCollectiv, Skautach, Gamid Group, Gaamerze, Maciej Wojcieszuk Quintet, Koło Zbożowe, Pablopavo i Ludziki.

Brał udział w wielu “Impro Mitingach” oraz warsztatach muzycznych.

Gra z Warszawską Orkiestrą Improwizatorów, HoTS oraz funkowym P. Unity. W 2012 roku wystąpił na Dusseldorf Jazz Rally ze Zbigniew Namysłowski Super Band.

Obecnie gra w spektaklu Fortepian Pijany w reżyserii Marcina Przybylskiego w Teatrze Narodowym.

ADA | PUŁAWSKA 37 | WARSZAWA
30 maja | sobota | start: 19:00

wstęp 10 pln