Benefit tatuatorsko-spożywczy dla mieszkańców Japhe w Nepalu.
Zasady są proste: tatuujecie się i jecie, a to, co na to wydacie poleci do miejscowości Japhe (Village Development Commitee), która ucierpiała w wyniku trzęsienia ziemi. Wszystko, co uda nam się zebrać, zostanie przekazane bezpośrednio ofiarom kataklizmu.

Od 11:00 do 21:00 tatuować będą:
Leszek – Bloody Tears Tattoo Studio / Zakład Tatuatorski Syrena
Tulipan – Czarny Tulipan / Zakład Tatuatorski „Syrena”
Doman – „Stara Baba” DOMAN
Paweł Bobrowicz – „Blackstar Studio” https://instagram.com/xbobbbx/
Arek Glue Sniffer – „Stara Baba” Glue Sniffer Tattoo
Dagna Wrażeń – Starababa tattoo www.instagram.com/dagwra/
Ilja – Samöwar / Zakład Tatuatorski „Syrena”
Renton – Blackstar Studio

 

 

 

 

 

Na tatuowanie można zapisywać się wcześniej, bezpośrednio u tatuatorów lub nie zapisywać się wcale i liczyć na wolne miejsce. W ciągu tego tygodnia na stronie wydarzenia będą, w miarę możliwości, pojawiać się wzory od poszczególnych osób.

O 14:00 – spotkanie z Łukaszem Furmankiem, inicjatorem akcji, który spędził w Nepalu prawie rok jako wolontariusz, najpierw pomagając wybudować szkołę, a następnie będąc w niej nauczycielem. Łukasz opowie o Nepalu, swojej pracy, ludziach których poznał i trzęsieniu ziemiu, które dotknęło kraj; pokaże też zdjęcia.

Od 15:00 – serwujemy potrawy wegańskie inspirowane kuchnią nepalską – wszystkie pieniądze, które przejecie i przepijecie również polecą do Nepalu

Na barze będzie stała puszka – każdy, kto nie chce się tatuować i nie jest głodny, ale chce pomóc ludziom z Japhe, będzie mógł wrzucić do niej pieniądze.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

” Japhe Village Development Commitee leży w dystrykcie Dolakha około 180km na zachód od Kathmandu na wschodnim zboczu doliny rzeki Tamakoshi w paśmie Mahabharat. Lud miejscowy (populacja to 3080-6000 osób) para się rolnictwem (uprawa ryżu, kukurydzy, pszenicy, prosa; hodowla kóz i kur) – jest to wciąż gospodarka naturalna, przy użyciu prymitywnych narzędzi i niebagatelnym nakładzie pracy. Miejscowość ta dwukrotnie ucierpiała na skutek trzęsienia ziemi w dniach 25 kwietnia (7.8 stopni, epicentrum ok. 60km na wschód od Kathmandu) i 12 maja (7.3 stopnie, epicentrum w dystrykcie Dolakha). Zginęło 14 osób, 4 ciężko ranne, niemal wszystkie budynki uległy destrukcji. Ludność potrzebuje wody pitnej lub tabletek oczyszczających wodę (istnieje ryzyko epidemii cholery i tyfusu), żywności, odzieży, materiałów na odbudowę gospodarstw oraz konstrukcję tymczasowych schronów.

W Japhe działa Himalayan Welfare Society, której członkowie starają się podnieść jakość życia lokalnej mikrospołecznośći poprzez edukację. W tym celu założono szkołę Himalayan Spirit Academy (HIMSA), której celem jest zapewnienie darmowej edukacji wysokiej jakości w języku angielskim. Owocem działalności jest nowopowstały kompleks budynków szkolnych wybudowany przy użyciu prymitywnych narzędzi przez międzynarodowy zespół wolontariuszy i miejscowych kamieniarzy. Dzieci uczęszczające do szkoły mają szansę zetknąć się z nauczycielami pochodzącymi z zachodniego kręgu kulturowego i aktywnymi metodami nauczania.

Himalayan Welfare Society nie zatrudnia pracowników (ludzie zaangażowani w działalność organizacji wykonują swe obowiązki pro publico bono bez finansowej gratyfikacji) i nie inwestuje środków w akcje promocyjne, co ogranicza koszta operacyjne, ergo środki, które zbierzemy zostaną w całości przekazane na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi. Organizacją transportu i dystrybucją dóbr zajmują się wolontariusze German Martinez (USA) i Szuszma Karki (Nepal) z którymi wspólpracowałem jako członek ekipy budowlanej i ciała pedagogicznego Himalayan Spirit Academy.”

Łukasz Furmanek

ADA | Puławska 37 | Warszawa
31 maja | niedziela | 11:00