cyber

 

 

 

 

 

1: CryptoParty: na którym pogadamy i szyfrowaniu i bezpieczeństwie w języku zrozumiałym dla osób nietechnicznych. (1.5h).

Spotkanie poświęcone będzie przystępnemu, podstawowemu wprowadzeniu w tematykę prywatności i narzędzi pomagających nam ją chronić.

CryptoParty to ogólnoświatowa, zdecentralizowana, rozproszona inicjatywa organizowania spotkań z technologiami kryptograficznymi, szyfrowaniem i unikaniem nadzoru z myślą o osobach nietechnicznych. Celem jest rozprzestrzenianie i uczenie technologii pozwalających zachować prywatność i bezpieczeństwo w Sieci.

Obowiązuje kilka prostych zasad:

a) Hands-on, czyli weź własny sprzęt (laptopa, tablet, smartfona…)! Bez sprzętu też zapraszamy, aczkolwiek jest on mocno wskazany.

b) Nie ma głupich pytań, czyli jeśli coś jest niejasne, zostanie wyjaśnione. Bezpieczeństwo działa, gdy rozumiemy, co się dzieje i jak poprawnie używać narzędzi.

Staramy się korzystać z dobrych praktyk wypracowanych na całym świecie.


2. LAN Party: Space Nerds In Space

https://smcameron.github.io/space-nerds-in-space/

Space Nerds In Space to opensorsowa gra dla systemu GNU/Linux symulująca mostek dowodzenia na statku kosmicznym.

Centralny komputer-serwer podłączony jest do projektora wyświetlającego uniwersum gry. Każdy gracz z własnym komputerem zasiada jako operator stacji statku kosmicznego – do obsadzenia jest nawigacja, bronie, inżynieria, komunikacje i osłony.

Z naszej strony zapewnimy podstawową infrastrukturę do połączenia się w sieć, rzutnik oraz komputer, który wyrenderuje 3d na rzutnik.