Zapiszcie w kalendarzu! Nadchodzi najlepsza antyrepresyjna impreza tego roku! Ekipa ACAB Fest, Warszawski Anarchistyczny Czarny Krzyż i Kolektyw Szpila łączą siły, aby zaprosić Was na dwudniowe wydarzenie:

Przeciwko policji
Przeciwko więzieniom
Przeciwko represjom

Dyskusje, filmy, wymiana doświadczeń i umiejętności. Poza tym benefitowe dziary, acabowo-antywięzienno-szpilowy merch, wyjątkowe koncerty (rapsy!), teatr improwizowany i taniec. Wszystko w klimacie odzyskiwania ulic.

Przeciwko policji, bo nieprawdą jest, że przemoc stosują w niej tylko czarne owce lub zgniłe jabłka. To cała instytucja jest zgniła, a jej istnienie i pozycja opierają się na przemocy i bezkarności.

Przeciwko więzieniom, bo mówienie, że służą one ochronie ludzi to mit. Więzienia służą kontroli społeczeństwa, kontroli przez strach, że kiedyś znajdziemy się po drugiej stronie krat.

Przeciwko represjom, bo nie pozwolimy się zastraszyć. Zawsze będziemy działać na rzecz lepszego świata, i solidarnie stawać w swojej obronie. Nigdy nie będziesz szła sama nie jest pustym hasłem. To idea, którą wcielamy w życie.

Lato i jesień 2023 w Polsce naznaczone są kampanią wyborczą. Oprócz obietnic programowych, politycy prześcigają się w szukaniu wrogów publicznych. Nie wiemy kto tym razem stanie się wrogiem numer 1, jednak razem chcemy budować solidarnościowe struktury, które przetrwają każdy – nawet najbardziej absurdalny – pomysł z ich strony. Dlatego wydarzenie jest nie tylko benefitem na każdą z trzech ekip (ACAB fest, ACK, Szpila). To benefit na szerokie działania antyrepresyjne. W miastach, w małych miejscowościach, na pograniczu polsko-białoruskim.

Więcej info pojawi się już wkrótce!

Data i czas: 

piątek, 29 Wrzesień, 2023 – 17:00 do sobota, 30 Wrzesień, 2023 – 23:55