Tańcz tak, jakby nikt nie patrzył i pisz swoje maile tak, by tylko Twoi przyjaciele mogli je przeczytać! Fundacja Panoptykon zaprasza na 5. urodziny!

Spotykamy się 14 czerwca w A.D.A. PUŁAWSKA (Aktywny Dom Alternatywny, ul. Puławska 37, Warszawa)

Dla naszych gości szykujemy cały wachlarz atrakcji: warsztaty szyfrowania maili i z tworzenia portfela z klatką Faradaya, pokaz Panoptykonowych animacji – to tylko niektóre z nich. Pełen plan imprezy dostępny jest poniżej.

Urodzinowy rozkład jazdy

17:00 

Otwarcie bram A.D.A. PUŁAWSKA

17:30-18:30 (dwa warsztaty do wyboru)

  1. Uczymy się, jak szyfrować maile – warsztat poprowadzą członkowie warszawskiego Hackerspace’a: Michał “rysiek” Woźniak (współpracownik Fundacji Panoptykon) i Michał “czesiek” Czyżewski (członek zespołu Fundacji). Prowadzący przystępnie wprowadzą w tematykę szyfrowania, bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. W warsztacie może wziąć udział każdy i każda – szyfrowanie maili nie jest trudne i nie wymaga szczególnych umiejętności technicznych. Warsztat potrwa około godziny. Liczba miejsc jest niestety ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze zapisanie się. Nie zapomnij zabrać laptopa!
  2. Niewidzialni w mieście: tworzymy bezpieczny portfel z klatką Faradaya – warsztat potrwa około godziny i poprowadzi go Kamil Śliwowski z Fundacji Panoptykon. Podczas warsztatu będzie można zrobić własny, bezpieczny na ataki na karty z układami RFID, portfel.

18:30-19:00

Nie mam nic do ukrycia, czyli po co nam prywatność – dyskusję poprowadzą założycielki Fundacji Panoptykon: Katarzyna Szymielewicz i Małgorzata Szumańska.

19:00-20:00 (dwa warsztaty do wyboru)

  1. Uczymy się, jak szyfrować maile, sesja II – dodatkowa szansa dla tych, którzy nie zdążyli się zapisać na pierwszy warsztat. Zapisz się teraz i nie zapomnij zabrać laptopa!
  2. Cyfrowa Wyprawka dla dorosłych – warsztat o tym jak chronić swoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie: konkretne wskazówki i porady. Będzie przestrzeń na zadawanie pytań 🙂 Warsztat poprowadzi Kamil Śliwowski z Fundacji Panoptykon. Spotkanie potrwa około godziny.

20:00-20:30

Panoptykonowe animacje – uroczysty pokaz krótkometrażowych animacji o współczesnych formach nadzoru wyprodukowanych przez Fundacje Panoptykon w reżyserii Justyny Tafel.

A poza harmonogramem: gadżety Panoptykonu, nasze publikacje, słodkości i inne niespodzianki.

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Karoliną Szczepaniak (karolina.szczepaniak@panoptykon.org, 660 074 026)