Przed koncertem o 18:00 zapraszamy na spotkanie wokół książki „Poza Gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie” wydanej przez Fundacja Czarna Owca Pana Kota.
Koncert jest częściowo benefitem na fundację. Dla osób nie wybierających się na koncert będzie support-puszka.

Książka jest zbiorem kilkudziesięciu wywiadów z osobami prowadzącymi działania na rzecz zwierząt domowych i „hodowlanych”, zaangażowanymi w promocję weganizmu, w działania edukacyjne, prowadzenie schronisk i działalność interwencyjną. Pokazuje codzienność aktywistów i aktywistek prozwierzęcych, problemy z jakimi muszą się mierzyć, przedstawia poglądy oraz idee jakie im przyświecają. Jest pierwszą publikacją książkową podejmującą temat walki o prawa zwierząt w Polsce przybliżającą różnorodność ludzi tworzących sektor organizacji prozwierzęcych.

Od 19:30 Zapraszamy na projekcję filmu „Lost In Poland” (45 min) – dokument z trasy Dasa Fon Flasa po Polsce.

Koncerty od 20:30

KUBA ze składu Masakraj (Warszawa)
Vegan-gender wojownik z młodego pokolenia bardów. Zagra repertuar swojego macierzystego składu punkowego Masakraj w akustycznej aranżacji na gitarę i głos.

OLD TREES (Portugalia)
Anarcho folk punk’owy projekt z Portugalii, głęboko zakorzeniony w wegańskich, ekologicznych, feministycznych, antyrasistowskich i anarchistycznych przekonaniach. Jest to ekipa której pasją jest podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, nabieranie nowych doświaczeń i granie gdzie tylko się da – w domach, lasach, parkach ulicach, squatach czy klubach – jest to zupełnie nieważne bo najważniejszy jest przekaz. Ich muzyka jest zarówno dla zakochanych i wojowników, to poprostu krzyk pzreciwko cywilizacji upadku i wyniszcznia.

DÁŠA FON FĽAŠA (Żylina/Słowacja)
Solowy projekt gitarzysty z kapel hc-punk takich jak np. Brigada, Klemones, Disident. Jego muzyka to dziwna mikstura, którą określa jako akustyczny-dirty-armageddon-country-folk-punk. Jest to w zasadzie jeden człowiek i jego gitara. Podczas jego występu można spodziewać się wielu zerwanych strun i małych okaleczeń, gdyż wkłada w tą muzykę całe swe serce i płuca przy jednoczesnym zachowaniu odrobiny poczucia humoru. Poza graniem muzyki Dáša Fon Fľaša (bo tak brzmi jego imię) zajmuje się prowadzeniem małego labelu – Burina Records. Zaprezentuje swoje numery plus covery Turbonegro, Monthy Python’a. Castet’u, „Polak Słowak dwa bratanki”…