Nie możecie wpaść do nas na koncert, ale my możemy przyjść z odwiedzinami do Was!

W sobotę, o 20:00 zagra dla Was znana załoga – Antidotum!
Koncert jest za free, ale zachęcamy Was mocno do wzięcia udziału w towarzyszącej zbiórce na akcję Food not Bombs, która skuteczniej pomaga potrzebującym, niż rapujący prezydent!

https://zrzutka.pl/bh77me

Jedzenie Zamiast Bomb (Food Not Bombs) to ogólnopolska inicjatywa podejmowana przez autonomiczne i niezależne grup w całym kraju polegająca na przygotowywaniu i wydawaniu ciepłych, darmowych posiłków dla ludzi dotkniętych biedą jak i pozostających w bezdomności.

Akcja jest wyrazem sprzeciwu wobec wojen i zbrojeń, na które władza wydaje ogromne sumy pieniędzy w momencie gdy bardzo wiele osób żyje ledwie wiążąc koniec z końcem lub też pozostaje bezdomnymi.

Jedzenie Zamiast Bomb w czasie trwania epidemii działa dalej i nadal pomagamy osobom ubogim i bezdomnym. Wszystko odbywa się z zachowaniem zaleceń epidemiologicznych, zastosowaniem środków ochrony osobistej i bezdotykowo. W kolejce stoją osoby w odstępach 2 metrowych. Jedzenie jest podane w jednorazowych papierowych pudełkach lub słoikach, by można było je zabrać i odejść nie gromadząc się. Cała akcja jest przeprowadzona również z troską o własne zdrowie.

Dzisiaj zwracamy się z ogromną prośbą do Was. W zaistniałej sytuacji (społeczna kwarantanna) nie mamy możliwości zbierania pieniędzy do puszek, co oznacza, że (mimo nakładu własnego) trudno nam przygotować wystarczającą ilość ciepłych posiłków. Wspomóżcie naszą akcję i przekażcie na nią dowolną kwotę:

– zakup półproduktów potrzebnych do ugotowania obiadów,
– zakup biodegradowalnych jednorazowych opakowań – pudełek na jedzenie do zabrania ze sobą,
– zakup produktów spożywczych z długoterminową datą ważności (kasza, makaron, strączki),
– zakup termosów spożywczych,
– transport.
Każda kwota, nawet symboliczna, jest na wagę złota i ludzkiego życia.

Miłego oglądania!