Z okazji wydania setnego numeru kwartalnika Bez Dogmatu redakcja zaprasza na debatę i imprezę. Rozruch dla umysłu na debacie i dla ciała na parkiecie.

Debata „Autorytety transformacji” zacznie się o 18, zaś o 20 wszyscy debatujący, słuchający i BD czytający zaproszeni są na imprezę taneczną z muzyką puszczaną przez DJ–ów i DJ-ki, barem i ogólnym szaleństwem.

Na obie części wydarzenia wstęp wolny. Można będzie zakupić numery archiwalne jak i bieżący numer kwartalnika Bez Dogmatu.

Serdecznie zapraszamy!

Info o debacie:
„Autorytety transformacji”

Będziemy rozmawiać o autorytaryzmie i autorytetach, na których zbudowany jest polski ład społeczny. Zbadamy genezę obecnych struktur władzy, bezrefleksyjnych oczywistości, na których ufundowany jest porządek społeczny. Przyjrzymy się, na czym polega polski autorytaryzm, jakie osoby/instytucje podtrzymują i umacniają istniejące stosunki władzy.

Zapytamy też o autorytety na lewicy. Czy powinniśmy wzorować się na wyidealizowanych ojcach i matkach? Czy potrzebne są nam mity? Czy musimy mieć wzorce działania i myślenia z przeszłości? Czy potrzebujemy autorytetów dzisiaj? W tym kontekście porozmawiamy też o tym, na czym polega krytyczne myślenie i czego dotyczy. Jakie powinniśmy przyjmować strategie krytyczne i kto/co powinno być ich przedmiotem?

Punktem wyjścia do dyskusji będzie jubileuszowy, setny numer kwartalnika „Bez Dogmatu”, poświęcony przede wszystkim polskim autorytetom. Pismo będzie można zakupić na spotkaniu.

W debacie wezmą udział: Katarzyna Chmielewska, Agnieszka Grzybek, Filip Ilkowski. Moderacja: Piotr Szumlewicz

A po debacie zapraszamy na potańcówkę. O oprawę muzyczną zadba znany i lubiany w różnych kręgach: Fairyboy