W ostatnią niedzielę lipca w A.D.A. PUŁAWSKA wystąpi Grupa Teatralna T-ART, której aktorzy odegrają dwie sztuki zainspirowane twórczością Antona Czechowa – „Dyplomacja” i „Jubileusz”.

DYPLOMACJA
na podstawie opowiadania A. P. Czechowa „Dyplomata”
tłumaczenie: Jan Brzechwa
adaptacja tekstu: Artur Jasiński

Obsada:
Ciotunia – Elżbieta Ptaszkiewicz
Michał Pietrowicz – Artur Jasiński
Arystarch Iwanowicz Piskariow – Rafał Miecznikowski

JUBILEUSZ
jednoaktówka A. P. Czechowa
tłumaczenie: Artur Sandauer

Obsada:
Anastazja Fiodorowna Mierczutkina – Agnieszka Zofia Miecznikowska
Tatiana – Patrycja Skrzyniecka
Kuźma Mikołajewicz Chirin – Krzysztof Kowalski
Andriej Andriejewicz Szipuczin – Paweł Ptaszkiewicz

Machina rządzenia, biurokracja i świat urzędów opisywane w opowiadaniach i sztukach Czechowa zdominowały życie człowieka. Pisarz, który był tak świetnym obserwatorem życia codziennego carskiej Rosji fotografował rzeczywistość zwykłych ludzi. To opisywanie świata i pozostawienie odbiorcy osądu jest zabiegiem na wskroś nowoczesnym. Twórca realizmu spraw najprostszych w genialny sposób równoprawnie traktował rzeczy błahe i wielkie jednocześnie unikając moralizowania. Pointa, która przeważnie jest gorzka, a nierzadko tragiczna, nie daje nam odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Pozornie zabawne perypetie bohaterów wplecione w realizm rosyjskiej rzeczywistości w dziwny sposób zaczynają „dotykać” nas i sprawiają, że odkładając książkę, czy też wracając z teatru mamy przeświadczenie, że przeżyliśmy coś co jest nam bardzo bliskie

Grupa Teatralna T-ART. Powstała w 2009 roku z inicjatywy Artura Jasińskiego –wychowanka Ogniska Teatralnego przy teatrze Ochoty i instruktora teatralnego. Działa przy Domu Kultury „Rakowiec” w Warszawie. Zespół tworzą dorośli ludzie różnych profesji, którzy poprzez teatr realizują swoje pasje. Skład zespołu: Elżbieta Ptaszkiewicz, Patrycja Skrzyniecka, Agnieszka Miecznikowska, Krzysztof Kowalski, Artur Jasiński, Paweł Ptaszkiewicz i Rafał Miecznikowski. Wszystko co jest potrzebne do powstania spektaklu – od gry aktorskiej, reżyserii, poprzez scenografię i muzykę robione jest przez nas samych. W listopadzie 2009 roku odbyła się pierwsza premiera – „OKNO” według powieści Ireneusza Iredyńskiego. Później miały miejsce jeszcze dwie premiery na podstawie jednoaktówek Czechowa oraz premiera sztuki wg Emannuela E. Szmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie”.

WSTĘP WOLNY