27 lipca: przedstawienie teatralne – „Dyplomacja” i „Jubileusz” (Grupa Teatralna T-ART)

W ostatnią niedzielę lipca w A.D.A. PUŁAWSKA wystąpi Grupa Teatralna T-ART, której aktorzy odegrają dwie sztuki zainspirowane twórczością Antona Czechowa – „Dyplomacja” i „Jubileusz”.

DYPLOMACJA
na podstawie opowiadania A. P. Czechowa „Dyplomata”
tłumaczenie: Jan Brzechwa
adaptacja tekstu: Artur Jasiński

Obsada:
Ciotunia – Elżbieta Ptaszkiewicz
Michał Pietrowicz – Artur Jasiński
Arystarch Iwanowicz Piskariow – Rafał Miecznikowski

JUBILEUSZ
jednoaktówka A. P. Czechowa
tłumaczenie: Artur Sandauer

Obsada:
Anastazja Fiodorowna Mierczutkina – Agnieszka Zofia Miecznikowska
Tatiana – Patrycja Skrzyniecka
Kuźma Mikołajewicz Chirin – Krzysztof Kowalski
Andriej Andriejewicz Szipuczin – Paweł Ptaszkiewicz

Machina rządzenia, biurokracja i świat urzędów opisywane w opowiadaniach i sztukach Czechowa zdominowały życie człowieka. Pisarz, który był tak świetnym obserwatorem życia codziennego carskiej Rosji fotografował rzeczywistość zwykłych ludzi. To opisywanie świata i pozostawienie odbiorcy osądu jest zabiegiem na wskroś nowoczesnym. Twórca realizmu spraw najprostszych w genialny sposób równoprawnie traktował rzeczy błahe i wielkie jednocześnie unikając moralizowania. Pointa, która przeważnie jest gorzka, a nierzadko tragiczna, nie daje nam odpowiedzi na zadane wcześniej pytania. Pozornie zabawne perypetie bohaterów wplecione w realizm rosyjskiej rzeczywistości w dziwny sposób zaczynają „dotykać” nas i sprawiają, że odkładając książkę, czy też wracając z teatru mamy przeświadczenie, że przeżyliśmy coś co jest nam bardzo bliskie

Grupa Teatralna T-ART. Powstała w 2009 roku z inicjatywy Artura Jasińskiego –wychowanka Ogniska Teatralnego przy teatrze Ochoty i instruktora teatralnego. Działa przy Domu Kultury „Rakowiec” w Warszawie. Zespół tworzą dorośli ludzie różnych profesji, którzy poprzez teatr realizują swoje pasje. Skład zespołu: Elżbieta Ptaszkiewicz, Patrycja Skrzyniecka, Agnieszka Miecznikowska, Krzysztof Kowalski, Artur Jasiński, Paweł Ptaszkiewicz i Rafał Miecznikowski. Wszystko co jest potrzebne do powstania spektaklu – od gry aktorskiej, reżyserii, poprzez scenografię i muzykę robione jest przez nas samych. W listopadzie 2009 roku odbyła się pierwsza premiera – „OKNO” według powieści Ireneusza Iredyńskiego. Później miały miejsce jeszcze dwie premiery na podstawie jednoaktówek Czechowa oraz premiera sztuki wg Emannuela E. Szmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie”.

WSTĘP WOLNY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *