„Не виновата” („Not Her Fault” / „Niewinna”) to międzynarodowa benefitowa diy-akcja występująca przeciwko przemocy domowej. Akcja ma na celu zwrócić uwagę na sytuację przemocy domowej w Rosji i wspomóc pozarządowe organizację, fundusze i oddziały kryzysowe środkami finansowymi, które uda się zebrać podczas benefitowych wydarzeń.
W tym roku benefity 8 marca organizuje kilkadziesiąt miast Rosji i Europy – w tym Warszawa!
Warszawska edycja benefitowa rozpocznie się po 18 od rozmowy z ekspertkami o sytuacji przemocy domowej w Rosji i w Polsce. Następnie zagrają zespoły:

???? Zimny Maj :
Zimny Maj tworzą różniące się od siebie osoby, ale jedną z naszych wspólnych tożsamości jest nieheteronormatywność. Oznacza to, że nie pasujemy do wyidealizowanego obrazka polskich kobiet (na szczęście!). Inspirujemy się riot grrrlz i gramy feministycznego queer-panka od lutego 2019 roku.

???? Sad Boys :
Sad Boys to projekt zrodzony z przyjazni i siostrzeństwa. Zespół tworzy autorskie piosenki z pogranicza indie i folku, o zaangażowanych osobistych tekstach, melodyjnym brzmieniu i osobliwych harmoniach. Na ich brzmienie składają się ukulele/pianino, skrzypce, syntezator, bęben i 4 kobiece wokale.

???? Machine Driven Sun :
Machine Driven Sun – elektroniczny/industrial rock z północy.
Brzmienie Machine Driven Sun inspirowane jest industrialową sceną muzyczną, z wpływami progresywnego metalu i muzyki elektronicznej. MDS łączy w sobie zarówno muzykę jak i sztukę eksperymentalną. Nie istnieją wyłącznie jako zespół na scenie – za ich muzyką i przedstawianym światem kryje się historia, a zamaskowane, dziwne postacie można czasem nawet spotkać na ulicach miasta.

Otwieramy się na Was o g.18, potem granie! Do zobaczenia na tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu!

https://www.facebook.com/events/598976004286235/