12-13.05.2023

Zapraszamy na urodziny ADA Puławską. Wszystkie informacje dodamy niebawem.

Koncerty:

PUTAN CLUB – FeministElectronicIndustrialAvantRockTechnoEthnoWorldSauvagerie – Francja

THE DOG – Hardcore – Wrocław

MISGUIDED – Hardcore / Death metal – Toruń, Gdańsk

SKØV – Punk Metal – Wrocław

HÄPEÄ – Hardcore/Punk – Finlandia

SCHRÖTTERSBURG – experimental industrial postpunk – Płock

  • TBA
12-13.05.2023

Koncerty.

HÄPEÄ – Hardcore/Punk – Finlandia

Nie mam wątpliwości, że wielu z was widząc słowa „fiński” i „hardcore” w tym samym zdaniu, automatycznie wie, że czeka was niezła jazda. Nawiązując dokładnie do fińskich klasyków takich jak KUOLEMA czy TERVEET KÄDET i mając na swoim koncie kilka EPek, HÄPEÄ naprawdę robi hardcore w sposób, jakiego można się spodziewać: nieokiełznany, brutalny i szalony atak. Sześć utworów na „Valistuksen Aika On Ohi” naprawdę przykuwa uwagę i jest dobrze wyważone we wszystkim, co ten gatunek ma do zaoferowania. Dla wszystkich skandynawskich maniaków jest to zdecydowanie zespół, na który warto zwrócić uwagę.


The Dog – Hardcore – Wrocław

The Dog to czterech gości z Wrocławia, grających hardcore. Zespół powstał w 2013 roku i od tego czasu nagrał 4 EP i 2 LP.

„Body Finder brzmi jak Faith No More na deskorolce wydany przez klasyczną hardcorową wytwórnię Revelation Records z lat 90-tych. Dodając do puli duchowy klimat Shelter, melancholię Life of Agony i dziwactwa Take Offense, zespół uczynił swoją nową EP-kę najbardziej chwytliwą i oryginalną z dotychczasowych. Wszystkie utwory na Body Finder, w tym cover The Cure, mogłyby z łatwością znaleźć się na ścieżce dźwiękowej Tony Hawk Pro Skater lub MTV, plasując się gdzieś pomiędzy Deftones a Pennywise.

To wciąż hardcore, ale napisany i zaaranżowany jak muzyka pop. The Dog w swoim pomyśle na tworzenie i wykonywanie muzyki jest bliski najbardziej kluczowym współczesnym zespołom hardcore’owym jak Turstile czy Higher Power. Hardcore z dubowym feelingiem” – mówi o ostatnim EP Haldor Grunberg, producent Body Finder.

https://thexdog.bandcamp.com/


PUTAN CLUB – Industrial/Rock/Electronic – Francja

PUTAN CLUB – to francuski Feminist Electronic Industrial Avant Rock Techno World Sauvagerie duet. Kto widział ich na żywo wie, że to niezapomniane show, którego nie wolno przegapić.


SCHRÖTTERSBURG – experimental industrial postpunk – Płock

Schröttersburg to zespół z Płocka kojarzący się głównie z nurtem post punk. Grupa do tej pory wydała płyty „Krew”, „Ciało”, „Melancholia”, „Melanchola. Dekonstrukcje”, „Dalet”. Po nagraniu tego ostatniego albumu, podczas lockdownu zespół skupił się na próbach, eksperymentowaniu z nowym instrumentarium, a także z innymi rodzajami muzyki. W trzy miesiące, podczas długich improwizacji powstał kolejny materiał, „Om Shanti Om”. Materiał gdzie Schröttersburg przeobraził swoją twórczość nadając jej inny kształt i niszcząc wcześniejsze rejony dźwiękowe kojarzone z zespołem. Obecnie grupa pracuje nad kolejną płytą gdzie psychodeliczne przestrzenie mieszają się z szumami industrialu, rytuał miasta łączy się z plemiennym szamanizmem, a melodie walczą z hałasem.*

https://schrottersburg.bandcamp.com/

https://pl-pl.facebook.com/schrottersburg

*opis – Strefa Chaosu


Skøv – Punk Metal – Wrocław

Skøv w niesamowity sposób łączą metal z punkiem, dodając do swojej muzyki skandynawską melodyjność, harcoreowy ciężar, darcie mordy i blasty.

Na swoim koncie chłopaki mają ponad 100 koncertów, 2 płyty pełnowymiarowe i live session. Po raz pierwszy na scenie ADY! Polecamy!

https://www.facebook.com/skov.poland

https://skovmusic.bandcamp.com


Misguided (hardcore, death metal / Toruń, Gdańsk)

Konkretny miks oldschoolowego, piwnicznego deathu i grindowo-hardcorowych patentów – idealne dla fanów Caustic Wound, Repulsion czy Nails. Ich debiutancki album ukazał się nakładem labelu Arcadian Industry. Także nadchodzi drugi album, który mamy nadzieję ustawi Panów w odpowiednim miejscu i da jeszcze mocniejszego kopa na sceny w kraju i na świecie, zasługują.

https://www.facebook.com/misguided.0

https://misguided0.bandcamp.com/


COP OFF! – Punk – Poznań

Cop Off Poznańskie trio powstałe na gruzach super grupy Lazy Jack and The Spinning Jenny. Muzyka to brudny i szybki rock and roll z wyraźnymi wplywami z lat ’50 i ’70 na solidnych hc pankowych resorach. W składzie ludzie od lat związani ze sceną hc punk min. Apatia, Shape Of My Fall, Intifada Swing. Na początku 2023 roku za sprawą kooperacji dwóch wydawnictw D.I.Y Koło Records oraz Dwa Światy Records! wydali swój drugi album.

https://copoff.bandcamp.com/album/cop-off-ii


DART – hardcore / punk – Finlandia

Kolejne gości z finskiego Oulu to hardcore rockenrolowcy DART. Wydali wybuchowe demo, słuchając które chce się zanurkować w ostre pogo, które na pewno się wydarzy pod sceną pod czas ich występu!

https://dartpunk.bandcamp.com/album/demo-2022

Heavy Runner

Heavy Runner z Dolnego Śląska to trochę rap, troche punk i dużo hardcora. Mają na koncie debiutancką płytę LIFE MUSIC! Polecamy!

https://heavyrunner.bandcamp.com/album/life-music

+ TBA