Vegan Folk Punk DIY Gig: OLD TREES, DÁŠA FON FĽAŠA, KUBA

Przed koncertem o 18:00 zapraszamy na spotkanie wokół książki „Poza Gatunek. Rozmowy o aktywizmie, prawach zwierząt i społeczeństwie” wydanej przez Fundacja Czarna Owca Pana Kota.
Koncert jest częściowo benefitem na fundację. Dla osób nie wybierających się na koncert będzie support-puszka.

Książka jest zbiorem kilkudziesięciu wywiadów z osobami prowadzącymi działania na rzecz zwierząt domowych i „hodowlanych”, zaangażowanymi w promocję weganizmu, w działania edukacyjne, prowadzenie schronisk i działalność interwencyjną. Pokazuje codzienność aktywistów i aktywistek prozwierzęcych, problemy z jakimi muszą się mierzyć, przedstawia poglądy oraz idee jakie im przyświecają. Jest pierwszą publikacją książkową podejmującą temat walki o prawa zwierząt w Polsce przybliżającą różnorodność ludzi tworzących sektor organizacji prozwierzęcych.

Od 19:30 Zapraszamy na projekcję filmu „Lost In Poland” (45 min) – dokument z trasy Dasa Fon Flasa po Polsce.

Koncerty od 20:30

KUBA ze składu Masakraj (Warszawa)
Vegan-gender wojownik z młodego pokolenia bardów. Zagra repertuar swojego macierzystego składu punkowego Masakraj w akustycznej aranżacji na gitarę i głos.

OLD TREES (Portugalia)
Anarcho folk punk’owy projekt z Portugalii, głęboko zakorzeniony w wegańskich, ekologicznych, feministycznych, antyrasistowskich i anarchistycznych przekonaniach. Jest to ekipa której pasją jest podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, nabieranie nowych doświaczeń i granie gdzie tylko się da – w domach, lasach, parkach ulicach, squatach czy klubach – jest to zupełnie nieważne bo najważniejszy jest przekaz. Ich muzyka jest zarówno dla zakochanych i wojowników, to poprostu krzyk pzreciwko cywilizacji upadku i wyniszcznia.

DÁŠA FON FĽAŠA (Żylina/Słowacja)
Solowy projekt gitarzysty z kapel hc-punk takich jak np. Brigada, Klemones, Disident. Jego muzyka to dziwna mikstura, którą określa jako akustyczny-dirty-armageddon-country-folk-punk. Jest to w zasadzie jeden człowiek i jego gitara. Podczas jego występu można spodziewać się wielu zerwanych strun i małych okaleczeń, gdyż wkłada w tą muzykę całe swe serce i płuca przy jednoczesnym zachowaniu odrobiny poczucia humoru. Poza graniem muzyki Dáša Fon Fľaša (bo tak brzmi jego imię) zajmuje się prowadzeniem małego labelu – Burina Records. Zaprezentuje swoje numery plus covery Turbonegro, Monthy Python’a. Castet’u, „Polak Słowak dwa bratanki”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *